Opinie o wędce Savage Gear Bushwhacker

Opinie o wędce Savage Gear Bushwhacker XLNT 213 10-30g

Opublikowano 7 lutego 2017 przez Piotr Michalski

Wędka Savage Gear Bushwhacker z serii XLNT sprawia wrażenie bardzo solidnie wykonanej. Blank jest pokryty pierścieniami, które dodatkowo mają go wzmocnić.
Dane techniczne, które podaje producent to:

• Uchwyt kołowrotka Fuji Gold Label DPS
• Przelotki Premium SIC
• Rękojeść wykonana z twardej japońskiej pianki EVA oraz portugalskiego dębu korkowego
• Cena w Pleciona.pl to: 370 PLN

Poniżej przedstawiamy opinie klientów, którzy zakupili wędkę w sklepie Pleciona.pl

Wędkę SavaGear Bushwhacker XLNT 213 10-30gr zakupiłem około 1,5 roku temu

Summary

Łowię głównie na jeziorach i zaporówkach. Świetnie sprawdza się przy łowieniu na koguty i gumy w gramaturze od 5 do 20 gr. Posiada szybką akcję i spory zapas mocy, hol dużych ryb nie sprawia żadnego kłopotu. Brania są bardzo dobrze wyczuwalne, nawet delikatne sandaczowe pstryknięcie, powoduje uczucie tzw. "kopnięcia w łokciu". Szczerze polecam tej kijek łowcom sandaczy...

Stefan

5/5
  • Ogólna ocena

Kij Bushwhacker 213cm 10-30gr posiadam już dwa lata

Summary

Jest to bardzo uniwersalny kij. Łowiłem na niego zarowno sandacze jak i szczupaki z opadu, stosując nawet głowki do 35 gr (przy takiej gramaturze łowienie nadal jest komfortowe, jednakże wymaga delikatnego zarzucania przynęty). Wędki są niezwykle czułe, co wiąże się z delikatnością blanku. Przez ponad dwa lata intensywnego użytkowania niestety zdarzyło mi się dwa razy uszkodzić wedkę (połamana szczytówka). Z gwarancją nie było problemów, za każdym razem po dwóch tygodniach oczekiwania miałem mowy sprzęt w domu. Co warto podkreslić producent w przypadku uszkodzenia nie wymienia wyłącznie wadliwej części, tylko dostajemy całkowicie nową wędkę. Kij sparwdza się również w połowie szczupaków na płytkiej wodzie na lekko uzbrojone gumy ( głowki 5gr), błystki do 15 gr a nawet cieższe spinerbaity do 30 gr.

Michał

4/5
  • Ogólna ocena

Bushwhacker 213cm 10-30gr to godna polecenia wędka

Summary

Lżejsza wersja popularnego Bushwhackera XLNT , przeznaczona do połowów ryb drapieżnych z łodzi. Kij najlepiej sprawdza się w opadzie czyli tzw. jigowaniu. Nawet najdelikatniejsze pstryknięcia sandaczy są dobrze wyczuwalnej na blanku wędek Savage Gear XLNT Bushwhacker. Jest wystarczająco szybki by zacinać ryby w tempo nawet z dużej odległości. Szczupaki są dobrze "trzymane" i ilość spadów jest niewielka. Kij sprawdza się również przy łowieniu na błystki w rozmiarach 2-4 oraz woblery w rozmiarach od 5 do 10cm i nie przekraczających wagi 30g.

Krzysiek

4/5
  • Ocena ogólna

Kijek Savagear Bushwhacker XLNT 213 c.w. 10-30g. kupiłem trochę pod wpływem impulsu.

Summary

W tamtym czasie była to nowość i jeszcze nie wiele było opinii na temat ww. sprzętu, więc był to zakup obarczony pewną dozą niepewności - Czy aby się sprawdzi? Moim celem głównie są sandacze, które łowię na opolskich zalewach. Opolskie zbiorniki, to wiadomo głównie koguty i gumy. Moim zdaniem kij najlepiej sprawuje się z przynętami w przedziale od 15 do 25gr. Zdarzało mi się łowić również na slidery, jednak jest to wędka typowo do agresywnego opadu. Największy sandacz złowiony na ten sprzęt miał 82cm i został wyholowany bez problemu. Wędka sprawuje się znakomicie. Pochwalić należy także obsługę gwarancyjną. Na początku użytkowania, zdarzył mi się przykry wypadek, a mianowicie podczas regulacji siły hamulca strzeliła szczytówka przy jednej z górnych przelotek. Niestety wady fabryczne zdarzają się nawet u najlepszych. Wadliwa część została wymieniona na nową bez zbędnych formalności. co w przypadku niektórych firm nie jest tak oczywiste. Reasumując, uważam, że przy swojej cenie jest to wędka godna polecenia.

Kamil

4/5
  • Ocena ogólna

Test SG Bushwhackera 213 cm c.w. 10-30 gr.

Summary

Test 1 Odra (Brzeg Głogowski)
Zaraz po zakupie w sklepie pleciona.pl wędki Savage Gear Bushwhacker 213cm 10/30gr, wolny weekend spędziłem na pierwszych testach nowego nabytku nad wodą. Wraz z moim kolegą Olim wybraliśmy się nad Odrę, aby trochę „poczesać” wodę. Już na pierwszej miejscówce przy główce nr 1 miałem branie. Po krótkiej walce szczupły 50 cm ląduje na brzegu. Pomyślałem, że to dobry znak na przyszłość. Moje rozmyślania przerwało nagłe uderzenie w przynętę, tym razem szczupak miał 67cm. Dwie główki dalej wędka przeszła prawdziwy test. Prowadząc przynętę po bardzo płytkiej wodzie (było to dla mnie prawdziwe zaskoczenie) poczułem na kiju silny atak ryby, po około 15 minutowym delikatnym, aczkolwiek pewnym holu, moim oczom ukazał się duży szczupak. Mówię sobie „życiówka”. Kolega podbiera „kaczora”. Miarka pokazuje 85cm. Wagę oceniamy na około 5,5kg. A więc jednak życiówka pobita.
Test 2 Szwecja (Gunnebo)
Od 19.09.2014 r. do 25.09.2014 r. wybrałem się z ekipą na szwedzkie szkiery. Głównym celem naszej wyprawy były szczupaki. Przede wszystkim mieliśmy łowić z łódek, dlatego SG Bushwhacker wydawał mi się odpowiednim wyborem, tym bardziej, że przynęty, którymi dysponowałem, oscylowały w granicach ciężaru wyrzutowego kija. Dodatkowym atutem była długość kija 2,13 m, która pozwalała na precyzyjne łowienie, nawet gdy na łódce znajdowały się więcej niż 2 osoby.W Gunnebo łowiłem głównie gumami 3,5 - 5 cala, na główkach 5-8g, obrotówkami w rozmiarach 2-3 oraz woblerami 5-9 cm. Największą zaletą tej wędki jest jej lekkość oraz czułość. Znakomite wyczuwanie najdelikatniejszych brań. Bez problemu „lądowałem” szczupaki w przedziale 60-75cm. Pomimo, iż długość wędziska wskazuje na przeznaczenie głównie do połowów z łodzi, to kij również świetnie spisywał się podczas brodzenia.
Podsumowanie
Cena – 270zł - w zamian otrzymujemy solidnie wykonane wędzisko, o względnie mocnym blanku i atrakcyjnym wyglądzie. Wędka jest bardzo wytrzymała, co pokazała podczas przedzierania się przez szwedzkie lasy, gdy niejednokrotnie została przypadkiem upuszczona na kamienie.
Waga – 125 g – jak na jej walory użytkowe jest niezwykle lekka. Bardzo wygodny uchwyt Fuji Gold Label DPS R/S, co razem skutkuje, że nawet podczas długotrwałego wędkowania nie odczuwamy zmęczenia nadgarstka.
Według mnie kij najlepiej pracuje z przynętami w zakresie: dolny – główka 5g + 3.5 cala guma; górny - główka 20g + guma). Takie spectrum wagowe przynęt pozwala mi na swobodne wędkowanie. Podczas wędkowania wyraźnie czuć kontakt z przynętą, brania są wyczuwalne po sam łokieć. Wędka świetnie trzyma rybę.
Minusem wędki jest grubość blanku - w moim odczuciu szczytowa część mogłaby być nieco cieńsza. Powierzchnia blanku jest dość chropowata, co nie pomaga w utrzymaniu czystości.
Taka jest moja subiektywna ocena wędki Savage Gear Bushwhacker 2,13 10-30g. Posiadam również wędkę Savage Geara Parabellum 2,79m c.w. 3-16g i jak dla mnie jest ona wyśmienita pod klenio-jazia.

5/5
  • Ogólna ocena

 

 

Dodaj pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>