Nowy 3D Line Thru Trout to numer jeden na wielkie szczupaki

Savage Gear – sprawdzone nowości na duże drapieżniki

Opublikowano 1 lutego 2015 przez Majki Pi

Firma Savage Gear jak co roku do swojej oferty wprowadza całą gamę nowych przynęt. Część z nich miałem okazję już przetestować w zeszłym sezonie. Większość przynęt z poniższego zestawienia to pozycje, którymi warto się zainteresować. Są też perełeczki, które w nadchodzącym sezonie, każdy poważny spinningista, powinien mieć w swoim pudełku.

3D jumping Frog w akcji

SG 3D Reaction Frog oraz  3D Jumping Frog – Wersje różnią się od siebie rozłożeniem nóg. W wersji Reaction nogi są zawinięte do wewnątrz. Ten typ przeznaczony jest raczej do jednostajnego zwijania, podczas którego nogi pracują jak ogonek w twisterze. Wersja Jumping, z nogami wywiniętymi na zewnątrz, przeznaczona jest do łowienia głównie w zaroślach i trudno dostępnych miejscach z zaczepami. Do łowienia tą przynętą najlepiej sprawdza się technika – twichingu czyli lekkiego podszarpywania przy jednoczesnym wybieraniu luzu z kołowrotka. Dostępne są dwa rozmiary 11 i 19cm. Korpus przynęty jest praktycznie identyczny jak w przypadku Magic Froga firmy Jaxon czy D-froga Daiwy. Konkurencyjne przynęty nie mają nóżek sylikonowych tylko zastępują je frędzle. Frog Savaga wygląda lepiej ale wcale nie jest skuteczniejszy. Szczerze byłem rozczarowany jego pradzą, w tym przypadku firma mogła się bardziej postarać. Uzbrojenie w pojedynczy hak antyzaczepowy wymaga też spacjalnego i bardzo energicznego zacinania ryb. Trochę ryb straciłem zanim wyczułem o co chodzi. W przypadku żaby Jaxona takich problemów nie ma, gdyż posiada dwa haki, które lekko wystają poza korpus. Na koniec jeśli dołożymy jeszcze cenę czyli 32zł za sztukę ( Jaxon 15zł ) to otrzymamy produkt wyłącznie dla prawdziwych fanów i koneserów marki Savage Gear.

Okoń złowiony przez Marasa na TPE Fly Shrimp

SG TPE Fly Shrimp – 5cm krewetka uzbrojona w hak z dociążeniem 2gramy. Haczyk jest za słaby, żeby stosować przynętę jako gotową przywieszkę na dorsze. Może sprawdzi się w metodzie bocznego troka, której zwolennikiem nie jestem więc nie przetestowałem. Do łowienia okoni, wymienialiśmy uzbrojenie na zwykłe główki jigowe.

3D Manic Shrimp sprawdza się rewelacyjnie na szczupakach

Jednocześnie łowiliśmy na stare 3D Manic Shrimpy i nie odczuliśmy różnicy w ilości brań. Skoro nie ma różnicy to nie widzę sensu przepłacać, gdyż jedna sztuka będzie kosztowała 18zł, stare krewetki wychodzą po 4zł za sztukę. Produkt mimo, że skuteczny to ,ze względu na cenę, nie wróżę mu powodzenia na naszym rynku.

Sandacz złowiony na jaskółkę z zestawu Savage Gear Vertical Pro Pack kit

SG Vertical Pro Pack kit – Jak sama nazwa mówi jest to zestaw do Verticala składający się z 40 elementów. W stosunku do wcześniejszej wersji posiada więcej wariantów kolorystycznych przynęt. Zestawem warto się zainteresować, nie tylko pod kątem łowienia w pionie ale również zwykłego jigowania. Posiada świetne jaskółki oraz gumy o wąskiej akcji, niedostępne w pojedynczej sprzedaży. W pudełku znajdziemy również główki jigowe oraz świetne kotwiczki do dozbrajania przynęt, również ciężko dostępne na naszym rynku.

Dozbrojki z Vertical Pro Pack kit pozwalają zaciąć nawet delikatnie skubiące krąpie

Dozbrojki sprawdzają się świetnie na sandaczach oraz okoniach, są nie zastąpione przy słabym żerowaniu i zwiększają skuteczność zacięć co najmniej o 70%. Bez wątpienia 2015 rok będzie należał do jaskółek a tymi z zestawu SG Vertical Pro Pack kit naprawdę warto się zainteresować.

Nowość Savage Gear na 2015 rok - 3D Bleak Paddle Tail to absolutny hit na wszystkie drapieżniki

SG LB 3D Bleak Paddle Tail – nowe kopyto firmy Savage Gear. Bardzo realistycznie oddaje wygląd uklei. Przynęta sprawdziła nam się na wszystkich drapieżnikach. Posiada drobną pracę, taką jaką lubią sandacze i okonie na jesieni. Przynęta dostępna w 3 rozmiarach(8,10,5 i 13cm) oraz 3 wersjach kolorystycznych: realistyczna ukleja, krasnopiórka i firetiger. Firma przewidziała sukces przynęty z góry i tak samo jak w przypadku Herringów na początku kopyta będą pakowane w paczkach po 5szt. a co za tym idzie cena będzie dość wysoka bo od 4,50 za 8cm wersje do 7zł za 13cm. Mimo swojej ceny przynęta już jest hitem i pierwsza testowa dostawa zniknęła nam ze sklepu w ciągu kilku dni. Nie jest to zasługa tylko marketingu ale tak jak w przypadku cannibali zabójczej skuteczności tej gumy.

3D Bleak Real Tail sprawdzi się w ciężkich warunkach, gdy drapieżnika ciężko jest skusić do brania

SG LB 3D Bleak Real Tail – ta wersja od kopyta różni się ogonem. Tak jak mówi nazwa wygląda jak u prawdziwej uklei. Przy jigowaniu ma podobną pracę do jaskółek. Stąd jej zabójcza skuteczność zimą i jesienią podczas łowienia w krystalicznie czystej wodzie. Cena, rozmiar i kolorystyka identyczne jak w wersji paddle tail. Podejrzewam, że przynęta sprawdzi się również świetnie na boleniach.

3D Hard Eel Tail - to przynęta, która zadziwia możliwością konfiguracji

SG 3D Hard Eel Tail Bait – Jest to przynęta warta swojej ceny, w której zastosowano kilka ciekawych patentów.  Jej największą zaletą jest uniwersalność i możliwość wielu konfiguracji. Do twardego tułowia, który występuje w długościach 17 i 25cm, możemy wkręcać dwa rodzaje ogonów w sumie w 6 wariantach kolorystycznych. Ogony krótsze świetnie nadają się do jerkowania a przy jednostajnym zwijaniu mają drobną pracę, często pożądaną późną jesienią i zimą. Ogony długie lepiej nadają się do jednostajnego zwijania ale sprawdzą się również w jerkowaniu i twichingu. W zależności od tego czy ogon zamontujemy w kierunku ku górze przynęty czy dołowi, przynęta zwijana jednostajnie będzie albo poruszała się w stronę dna albo w stronę powierzchni. Druga konfiguracja sprawdza się szczególnie wtedy, gdy łowimy na bardzo płytkiej wodzie. Dodatkowo kotwice możemy przezbroić na grzbiet przynęty, dzięki czemu unikniemy wielu zaczepów.

Nowość Savga Gear 3D Line Thru Trout - to killer na duże szczupaki

SG 3D Line Thru Trout – Swimbait zrobiony na fajnym patencie dzięki, któremu gumowy korpus jest mniej narażony na styczność z zębami drapieżnika. W momencie brania, kotwice wyczepiają się z przynęty, a stalowa linka, która jest poprowadzona przez cały korpus wysuwa się. Rybę holujemy zapiętą na same kotwice, a guma lata luźno obok drapieżnika. Praca przynęty jest lepsza od naturalnej ryby. Guma występuje w dwóch wersjach mocowania linki. Przez pyski i grzbiet. W pierwszej wersji przynęta pracuje bardzo płytko do 1 metra pod powierzchnia w drugiej potrafi zejść w trollingu nawet do 5 metrów. Wersję płytko schodzącą w trollingu możemy zbroić na bocznym troku, dzięki czemu zawsze będzie blisko dna. W ten sposób złowiłem swojego największego szczupaka w Polsce, który mierzył 120cm. Wersje 15 i 20cm nadają się do łowienia z rzutu natomiast największy 30cm model jest przeznaczony do trollingu. Jest to kolejny Hit marki Savage Gear, który w nadchodzącym sezonie na pewno przyniesie wiele okazowych ryb.

Monster Slug to jak do tej pory najlepsza przynęta firmy Savage Gear jaką miałem przyjemność łowić

SG Monster Slug – według mnie najlepsza przynęta jaką do tej pory wypuściła firma Savage Gear. Swoje prawdziwe oblicze pokazuje, wtedy kiedy wszystkie inne przynęty zawiodą. Zaprojektowana do łowienia w pionie ale jest absolutną rewelacją przy klasycznym jigowaniu. W minionym sezonie złowiłem na nią mnóstwo ryb w sytuacjach kiedy moi koledzy na inne przynęty nie mieli nawet brania. Materiał zdjęciowy, który posiadam z tą przynętą jest za duży i dlatego już niebawem poświęcę jej oddzielny artykuł.

Komentarze

 1. Mat 10 lutego 2015 at 19:00

  A kiedy Team Pleciona wrzuci relacje z Rybomani :) ? Widziałem stoisko, pełen asortyment :)

 2. Pikacz 14 lutego 2015 at 12:50

  Czy i kiedy w sklepie będą dostępne wędki LRF? Brakuje wersji 0,5-7 gr i 2-10 gr, a akurat między tymi się zastanawiam i muszę obejrzeć i pomacać :D .

  • Majki Pi 17 lutego 2015 at 23:53

   Wszystkie nowości oraz braki z oferty Savage Gear dostaniemy w przyszłym tygodniu, takze zapraszamy.

 3. Michał 29 marca 2015 at 20:59

  witaj Majki.
  kiedy poświęcisz temat Monster Slugowi? Jestem bardzo ciekawy tej przynety.
  Jakie prowadzenie najlepsze itd :)
  pozdrawiam

  • Majki Pi 3 kwietnia 2015 at 11:03

   Cześć Michał,
   W zasadzie już dawno miałem napisać artykuł o monster slugach, ale niestety czasu ostatnio mam bardzo mało. Na ryby nawet nie ma kiedy pojechać, a co dopiero coś napisać.
   Może w święta teraz złapię trochę oddechu to coś skrobnę.
   Pozdro i połamania

 4. Novis 3 kwietnia 2015 at 17:44

  Cześć Michałku!
  Znajdź czas i skrobnij coś o tych Monsterach.
  Pozdrawiam
  Novis

  • Majki Pi 6 kwietnia 2015 at 13:21

   Siemano Novis,
   Zaraz siadam i się biorę za arta o monsterach.
   Swoją drogą fajnie, że się odezwałeś. Trzeba się na rybki jakoś spiknąć. Może 19-23 sierpnia na Żarnowcu? robimy tam imprezę wtedy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>