test i recenzja feedera od Mikado

Test i recenzja wędki Mikado Black Stone Commercial Method Feeder 330 – 75g

Opublikowano 24 października 2017 przez Jan Stasiak

W ostatnich latach łowienie ryb na „komercji” stało się bardzo popularne. Niewątpliwie przyczynił się do tego duży spadek pogłowia rodzimych ryb w większości polskich wód.
W związku z tym wielu ludzi woli zapłacić trochę więcej i wybrać łowisko komercyjne, mając przy tym pewność, że obfituje w naprawdę piękne okazy. Głównym celem takich wypraw są karpie oraz inne duże ryby z rodziny Cyprinidae. Jednak aby móc fajnie połowić potrzebne nam będzie odpowiednie wędzisko, dlatego też w niniejszym artykule zaprezentuję wam wędkę która już po pierwszym łowieniu stała się moim numerem 1 w wyprawach na komercję.

rekojeść

Mikado Black Stone Commercial Method Feeder 330 – 75g. Jak sama nazwa wskazuje jest to wędka stworzona do łowienia w zbiornikach komercyjnych. Składa się z 2 elementów głównych i 2 wymiennych węglowych szczytówek o różnym stopniu czułości. Pierwsza – zielona -  jest opisana jako MH (medium heavy), natomiast druga – czerwona – jako L (light).

przelotki

W zależności od ciężaru zastosowanego przez nas koszyczka wybieramy mocniejszą bądź delikatniejszą szczytówkę. Do L-ki proponuje użyć podajników zanętowych do 30g, a do MH podajników do 45g. Należy pamiętać o tym, że nasza zanęta wraz z przynętą też swoje ważą i nie należy stosować zbyt ciężkich koszyczków, aby nie połamać wędziska przy zarzucaniu.

kij

Sama wędka jest lekka – waży jedynie 200g. Jest to kij o akcji parabolicznej, który dzięki dużemu ugięciu zapewni nam niezapomniane emocje w trakcie holu. Poza tym uchwyt wędki został wyposażony w specjalną wstawkę z korko-gumy, dzięki której świetnie leży w dłoni i ułatwia nam rzuty. Całość wędki dopełniają wysokiej klasy przelotki oraz nowoczesny design. Dzięki temu Mikado Black Stone Commercial Method Feeder 330 – 75g spisuje się rewelacyjnie od momentu brania, poprzez hol i ostatecznie „lądowanie” ryby w podbieraku.

ugięcie podczas holu

Jedynym minusem tej wędki jest jej długość transportowa, która wynosi aż 170cm, jednak mi osobiście niezbyt to przeszkadza, gdyż spokojnie mieści się do prawie każdego samochodu.

wypuszczanie

Podsumowując, Mikado Black Stone Commercial Method Feeder 330 – 75g to świetny kij do łowienia w łowiskach komercyjnych. Za niewiele ponad 200zł możemy kupić wędkę, która zapewni nam wiele emocjonujących, a zarazem pewnych holi dużych ryb. Jeżeli lubisz łowić na metodę, to koniecznie musisz sprawdzić tę wędkę!

karp

Dodaj pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>