zawody_towarzyskie

Towarzyskie Zawody Wędkarskie o Puchar Pleciona.pl

Opublikowano 28 sierpnia 2014 przez Dzikus

TIM Pleciona serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na dwudniowe Towarzyskie Zawody Wędkarskie o Puchar Pleciona.pl oraz pokaz nowości na 2015 rok firmy Savage Gear

Termin: 27 – 28 wrzesień 2014 r.
Miejsce: Stanica wędkarska u Andrzeja, Czarnowo 64, 05-180 Pomiechówek

mapa dojazduSzczegółowa mapka dojazdu do stanicy Stanica usytuowana jest nad samym brzegiem rzeki Narew w miejscowości Czarnowo. Na terenie ośrodka znajdują się domki letniskowe, sanitariat, miejsce na grilla i ognisko, świetlica, rampa do wodowania łódek oraz pomost przy linii brzegowej.

Poławiane gatunki:
Najpopularniejsza ryba to szczupak do 60cm ale nierzadko trafiają się okazy ponad 100cm. Okoń przeważnie w granicach 20-30cm, czasami powyżej 40cm. Ponadto można złowić bolenia w przedziale 50-65cm oraz sporadycznie trafiają się sztuki powyżej 70cm, sumy do 25 kg. Jaź, kleń występuje w łowisku w przedziale 30-50cm, zazwyczaj trafiany jako przyłów, gdyż nikt nie nastawia się na te gatunki.

Charakterystyka łowiska:
Rzeka Narew o umiarkowanym uciągu, głębokość przeważnie 2,5-3m, ale trafiają się też doły do 7 m, gdzie na jesieni skrywają się przeważnie duże okazy sandaczy, szczupaków i sumów. W niedalekiej odległości od przystani znajduje się buchta, gdzie głębokość sięga do 4 m. Na buchcie możemy spotkać szczupaki do 100cm, ale przeważnie poławiane są osobniki pół metrowe oraz okonie, które biorą tu głownie na popery. Sprawdzi się też obrotówka oraz jaskółki. W łowisku występuje duży okoń, ale są one wyjątkowo odporne na boczny trok. Najlepiej sprawdzą się 6cm jaskółki oraz cannibale 8-10cm.

Okoń 42cm złowiony na rzece Narew W korycie rzeka ma od 2,5 do 4m. Możemy spotkać tu okonia, szczupaka i bolenia. Ryby występują głownie przy burtach oraz zróżnicowanym dnie, gdzie wystarczy pół metra różnicy głębokości aby znaleźć potencjalną kryjówkę szczupaka. W takich miejscach warto zatrzymać się na dłużej gdyż tu szczególnie możemy liczyć na spotkanie z mamuśką powyżej 100cm.

Bajki o metrowych szczupakach staja się rzeczywistością.Najlepiej sprawdza się spływanie z nurtem i systematyczne obławianie burt. Bardzo dobrze sprawdzają się do tego woblery typu Soft 4 Play od Savage Gear oraz bardzo uniwersalne woblery od Irka Gębskiego tzw. Gębale.

Szczupak złapany na Gębala Plusem stosowania Gębali szczupakowych jest również szansa przyłowu bolenia. Bolenie głównie grupują się w okolicach główek oraz kamienistych opasek. Wrzesień jest dobrą pora na bolenia. W słoneczne dni zazwyczaj zdradza swoją obecność głośnymi atakami przy powierzchni. Żerujące w ten sposób ryby w 80% są do zdjęcia. Najlepiej sprawdzają się woblery Irka Gębskiego, a wczesnym rankiem i po zmroku sprawdzają się wobki Top prey 85 od Savage Gear.

Boleń złowiony na TOP Prey85Rapa z kamienistej oapski na niezawodnego Gębala W 7 m dołach możemy spotkać każdą rybę, a używając przy tym 16cm heringów możemy się spotkać z prawdziwymi okazami. Częstymi przyłowami są kleń, jaź i sum.

Wieczorami ryby również są aktywne.

Wpisowe: 250 pln/osoba.
W cennie zawiera się:
- Nocleg z soboty na niedzielę w domkach 2-3 osobowych, zalecane wzięcie własnych śpiworów. Możliwy również nocleg z piątku na sobotę w cenie 25 PLN/osoba
- Wyżywienie:
Sobota – obiad (grochówka+ schabowy z ziemniakami i surówką, woda, sok owocowy)
wieczorem ognisko i grill do godz. 24.00. Serwowane będą m.in.: Szaszłyki drobiowe, Karkówka, Kiełbasa, Kaszanka, Pieczywo, Smalec, Ogórki małosolne, surówki, soki, woda 0,5l/osobę, kawa, herbata.
Niedziela- Śniadanie w formie bufetu, a w nim m.in. płatki z mlekiem, jajecznica, parówki, półmisek wędlin i sery, świeże warzywa, twarożek z rzodkiewką, pieczywo, kawa, herbata, sok owocowy 0,33 l/osobę, Obiad (zupa pomidorowa+ kotlet mielony z ziemniakami i mizerią, woda, sok owocowy).
- Łódka wiosłowa z 2 kamizelkami ratunkowymi i kotwicą (brak silnika- max moc 6KM)+miarka
- Nagrody, które przyznane zostaną w 3 kategoriach.
- 3 miejsca (I- 1500pln, II- 1000pln, III-500pln) za najwięcej zdobytych punktów, gdzie przyznawane będą 1pkt za 1cm złowionej wymiarowej ryby;
- 3 miejsca (I- 800pln, II- 500pln, III- 300pln) za najlepsze fotki zawodników z rybami;
- największa ryba.

Zapisy:

- na Naszym Fun Page’u https://www.facebook.com/tim.pleciona
- pod nr tel. PIT – 600 992 355
- poprzez zakup produktu Towarzyskie Zawody Wędkarskie w sklepie Pleciona.pl
do 21 września 2014 r. wraz z wpłatą wpisowego w wysokości 250 zł na konto Pleciona.pl

nr konta: 60 1090 1753 0000 0001 2073 3361
Tytuł przelewu: Zawody Pleciona.pl, Imię i Nazwisko zawodników
Pleciona.pl s.c.
ul. Kresowa 3A
04-206 Warszawa

Program zawodów oraz pozostałe zasady uczestnictwa w zawodach znajdziecie w Regulaminie.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

 do udziału w zawodach spiningowych wysokiej rangi, gdzie czeka na Was wiele atrakcji. Będziecie mogli wymienić się z Nami  doświadczeniami wędkarskimi przy wieczornym ognisku, a także spotkać się z testerami firmy Savage Gear, którzy przygotują pokaz nowości na 2015 rok.

Galeria zdjęć Stanicy u Andrzeja

Domki letniskowe u Andrzeja Widok na stanice Do dyspozycji mamy domki 2-3 osobowe W każdym domku znajdziemy podstawowe urządzenia kuchenne. Domki na terenie stanicy. Domki posiadają małe kuchenki, jednak w czasie zawodów nie będą potrzebne.Sanitariat W świetlicy możemy się zrelaksować podczas gry w bilarda. Tu możemy zwodować własną łódkę Tutaj wszystko się zacznie, życzymy powodzenia.Patron medialny imprezy

Komentarze

  1. Paweł "Mario" Tomasiewicz 1 września 2014 at 23:46

    No super inicjatywa i jakby nie kolizja terminów z „Salmo” Parsęty, to na pewno bym wpadł.

  2. Pingback: Poprowadź bazę wędkarską w Czarnowie nad Narwią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>