trawa zamiast korka

Trawa zamiast korka

Opublikowano 28 lipca 2013 przez Majki Pi

Otwory w łódkach do spuszczania wody są mało popularne w naszym kraju. W północnej Skandynawii, prawie każda aluminiowa łajba posiada taki patent.  Wędkarze w tamtych rejonach zostawiając jednostki pływające na brzegu, wyciągają z nich korek. Dzięki temu, gdy przyjadą kolejny raz, np. za miesiąc, nie będą mieli pełnej łódki wody.

Skandynawowie są wygodni  i na większości jezior, nawet bardzo mało uczęszczanych, można spotkać łódki. Opłacając kartę wędkarską, w większości przypadków,  możemy z nich skorzystać za darmo. Gospodarz, u którego będziemy mieszkać zazwyczaj da nam kilka różnych korków, są to jednak przedmioty małe i łatwo je zgubić. Ponadto otwory różnią się rozmiarem średnicy i nasze korki nie zawsze będą pasowały do każdej łódki.

Jest jednak patent, który pozwoli nam skorzystać z każdej, ogólnodostępnej łajby. Musimy zerwać garść trawy i zgnieść ją jak najmocniej, w taki sposób aby po włożeniu jej w otwór,  nie było żadnych wolnych przestrzeni.

 

trawa_zamiast_korka2

Jeśli trawę zbijemy naprawdę dobrze, to możemy mieć pewność, że przez cały dzień dostanie się  do łódki góra szklanka wody.  Na wszelki wypadek warto jednak zabrać zapasową kiść trawy, gdyż na wodzie, różne sytuacje mogą się wydarzyć.

 

 

Komentarze

  1. akasse 8 kwietnia 2014 at 20:38

    Świetny patent, z tą trawą miałem kilka razy taka sytuację w Szwecji. Wypływaliśmy na jezioro a w łódce mnóstwo wody. Trzeba było szybko do brzegu wracać. Szkoda, że wcześniej nie znałem takiej metody na łatanie dziur w łódce :( Człowiek uczy się całe życie :)

  2. enolog 3 października 2018 at 21:35

    Jak widać siano nie tylko z butów wystaje :) )
    pozd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>