Wielki Bass Izy

Wędkarstwo oczami kobiet?

Opublikowano 21 stycznia 2014 przez Dzikus

Wędkarstwo to szeroko rozumiany sport, polegający na łowieniu ryb na wędkę. Uprawiany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, z większym naciskiem na grupę męską. Jest wiele sposobów i technik wędkowania.  Do najpopularniejszych metod należą:  wędkarstwo spinningowe, muchowe, spławikowe, gruntowe, morskie oraz podlodowe.

Która metoda jest najskuteczniejsza?
Każda ma zwolenników i przeciwników. Są też osoby, które korzystają z kilku metod, w zależności od pory roku czy nastroju. Większość z nas, swoją przygodę z wędkarstwem zaczynała od spławikowo-gruntowych zasiadek, podpatrując poczynania ojca czy dziadka. Potem odkrywaliśmy coraz nowsze formy łowienia. Jedni eksperymentowali z różnymi sposobami zgłębiając ich tajniki, inni pozostali wierni jednej metodzie.

A jak jest z kobietami w tej branży ?
Niestety póki co, jest to mały odsetek całej braci wędkarskiej, a wiemy nie od dziś, że kobiecie z wędką do twarzy ! Miejmy  nadzieję, że płci pięknej z każdym dniem, tygodniem i miesiącem będzie przybywało na naszych łowiskach. kobiecie z wedka do twarzyOsobiście nie znam wielu kobiet, które łowią ryby bądź interesują się tym. Być może w ich otoczeniu sport ten, nie był powszechnie praktykowany. Ponadto większość pań posiada mylne wyobrażenie wędkarstwa, w ich słowniku pojawiają się takie określenia, jak nuda czy monotonia.

Słaba płeć, na pytanie, jak widzą dzisiejszego wędkarza, odpowiada, że zazwyczaj jest to starszy pan, siedzący cały dzień w jednym miejscu, nad brzegiem rzeki, koniecznie w kaloszach, stroju moro, kamizelce z tysiącem kieszeni, do których poprzyczepiane są  haczyki, szpilki, wisiorki, czy linki; w czapce z daszkiem i okularach.  Tej interpretacji wcale nie dziwię się, ponieważ wytrawny wędkarz to zamaskowany łowca, próbujący jak najbardziej wtopić się w otoczenie, ponadto jest to obraz bardzo często spotykany nad wodą.

Nice Pike

Wiele z nich pobyt nad wodą, kojarzy jako weekendowy wypad ze znajomymi, gdzie po ciężkim tygodniu, można odprężyć się, popijając piwko. Jednym słowem melanż do białego rana, a z wędkarstwem ma to niekiedy tyle wspólnego, co rozłożenie i zarzucenie wędek do wody…  Należy nadmienić, iż takie przypadki, dotyczą wyłącznie pseudo wędkarzy.

Na szczęście istnieją panie, którym wyprawa na ryby kojarzy się z odpoczynkiem, możliwością wyciszenia się, obcowaniem z przyrodą. Jednym słowem relaks i czas na przemyślenia w ciszy, spokoju, z dala od dużych aglomeracji miejskich i problemów, z którymi borykamy się każdego dnia.

Obcowanie z naturą
Istnieje jednak elitarna grupa reprezentująca płeć piękną, dla której wędkarstwo to coś więcej niż pasja, zamiłowanie, sposób na życie, czasami praca, której oddają się z przyjemnością i entuzjazmem, każdego dnia. Dla nich wszystko kręci się wokół  wędkarstwa. Często planują wszystko tak, aby móc w pełni uprawiać swoje hobby.

wędkarstwo spławikowe

Ola i karpik

Jedne łowią na bacik, drugie na spinning lub muchę, jeszcze inne łączą różne metody. Wędkowaniem zaraził je dziadek lub same przypadkowo natknęły się w starej szopie na bambusowe wędki i  krok po kroku poznawały tajniki wędkowania.

wędkarstwo muchowe

Następnie wciągnęły w ten sport całą rodzinę, dzięki czemu mogą wspólnie spędzać wolne chwile, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Chillout

Dlaczego dziewczyny to robią? Ponieważ uwielbiają adrenalinę i napięcie, jakie im towarzyszy podczas holu ryby. Satysfakcja po pięknej i niekiedy długiej walce, możliwość dotknięcia zdobyczy, całus na do widzenia oraz radość gdy okaz żwawo odpływa, daje im silne poczucie dumy.

Buziak i do wody kiss small pike and kiss

Zadowolone są podwójnie, gdy uda im się utrzeć nosa siedzącym w pobliżu wędkarzom.

Zachód słońca

Wędkarstwo spiningowe

Sandacz i piękna kobieta

Panie śmiało przyznają, że na takiej wyprawie można się całkowicie zintegrować z naturą, zażywając słonecznej kąpieli w skromnym stroju kąpielowym…  nie trzeba szukać plaży nudystów. Wystarczy odkryć kawałek dzikiej plaży, na bezludnej wyspie i zrelaksować się podczas popołudniowej drzemki, całkowicie zapominając o bożym świecie.

Brzana z hiszpańskiej ziemi

Piękna mamuśka

Ogromna satysfakcja pojawia się, kiedy niewiasta może dzielić swą namiętność do wędkarstwa z ukochanym  mężczyzną.

Pasja

Zatem, drogie panie,  łapcie za kije! Zaskoczcie swojego faceta na najbliższym wyjeździe i pokażcie mu, że też potraficie łowić okazy. Nam – płci przeciwnej,  bardzo imponuje, gdy kobieta podziela nasze hobby i umiejętnie trzyma kij w ręku.

Zander

Podwójna radość Krótko mówiąc : wędkarstwo to sport, który jednoczy ludzi.  Nie musi być monotonny, czasami wręcz niespodziewanie może odmienić twoje życie. To doskonały sposób na zawieranie nowych znajomości, wymianę doświadczeń, a niekiedy poznanie miłości życia. To również doskonała forma rozrywki dla dzieci- coś zupełnie innego niż laptop, tablet czy iphone. To także okazja do wypadów na weekendowe zasiadki w doborowym towarzystwie oraz lekcja cierpliwości i pokory.

Uroki jesieniWędkarstwo jest jak pobyt w SPA, dlatego wspólnie z koleżankami polecam je wszystkim zapracowanym i zabieganym.

Relaks dla oka

Zachód słońca i relax

Na koniec, niedawno zasłyszany żarcik:

Nad brzegiem rzeki siedzi kobieta i łowi ryby. Podchodzi do niej koleś i pyta:
-Biorą???
-Nie
-A złapała pani coś?
-Jednego
-I co pani z nim zrobiła???
-Wrzuciłam do wody
-A duży był????
-Taki jak pan i też mnie wk..wiał.

Zdjęcia dzięki uprzejmości:

Izabella Dorota
Zosia Samosia
Kasia Kozłowska
Aleksandra Geryszewska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *