Recenzja i test kołowrotka Dragon fishmaker TI

Dragon Fishmaker Ti FD – test i recenzja

Opublikowano 10 sierpnia 2017 przez admin

Kołowrotek Dragon Fishmaker  Ti  został wydany na rynek w 2016 roku  jako ulepszona wersja swojego brata czyli Dragon Fishmaker II. Wersja Ti charakteryzuje się tytanową osią główną oraz tytanową rolką prowadzącą, która posiada większą powierzchnię co przekłada się na jeszcze mniejsze skręcanie żyłki. Kołowrotek wyposażony w dwie szpule typu ‚V’ wykonane z duraluminium, które posiadają zwiększoną o 20% średnicę w porównaniu do standardowych kołowrotków, co daje nam większą pojemność przy mniejszej głębokości,  w efekcie mamy lepsze układanie linki i dalsze o 30% rzuty oraz jeszcze lepszą celność.

szpula dragon ishmaker ti

Wielotarczowy hamulec jest moim zdaniem super dokładny oraz precyzyjny.  Sprawdza się doskonale w każdych warunkach,  gdyż jest zabezpieczony uszczelką przed niespodziewanym deszczem bądź kąpielą w wodzie. Model  FD1125i posiada  11 łożysk w tym 2 łożyska ceramiczne, które nadają mu maślanej pracy i nie standardowych osiągnięć. Posiadam kilkanaście kołowrotków i  tylko Fishmaker Ti posiada taką precyzje dozowania siły oporu. System oscylacji szpuli wraz z przekładnią ślimakową spisuje się rewelacyjnie.  Żyłka czy też plecionka układana jest perfekcyjnie co na tak wysokiej szpuli wygląda rewelacyjnie.

Dragon fishmaker TI FD

Dodatkowe udogodnienia w młynku od Dragona to między innymi:

 • Rurkowy kabłąk o super twardej powierzchni.
 • trwała sprężyna zbijająca kabłąk, która mnie nigdy nie zawiodła.
 • Korbka wycinana z duraluminium.

Design kołowrotka jest raczej niewyzywający, stonowany,  ale ma to coś w sobie co daje wędkarzowi uśmiech na twarzy. Wcięcia od dołu szpuli dodają mu charakteru a wstawki w kolorze miedzianym są uwieńczeniem tego cuda. Pojemność szpuli standardowej w rozmiarze 25 pozwala na nawinięcie żyłki 0,20mm w ilości 150m. Na szpuli zapasowej możemy zmieścić 235m żyłki o średnicy 0,20mm, co moim zdaniem daje wystarczające osiągi dla wędkarzy łowiących na spinning. Wersja w rozmiarze 25 nawija na jeden obrót korbką 74cm przy niestandardowym przełożeniu 1:4:4. Cena kołowrotka waha się od 350zł do 450 zł, a w najlepszej cenie znajdziecie go w sklepie PLECIONA.pl.

fishmaker ti rotor

Kołowrotek Dragon Fishmaker  Ti FD1125i użytkuję od 6 miesięcy, używałem go pod różnymi zestawami od ultra lekkich okoniówek po dosyć ciężkie szczupakowanie.  Myślę, że w trudnych warunkach czuje się on najlepiej, gdyż nawet przez chwilę nie dał oznak że już nie daje rady a mógłbym powiedzieć że prawdopodobnie nie wykorzystałem nawet połowy tego co on potrafi. Często też zabierałem go na okonie czy też pstrągi i przy wadze 297 gram łowienie lekkimi zestawami wcale nie staję się aż takie bardzo ciężkie.

Podsumowywując, kołowrotek  Fishmaker  Ti FD1125i mógłbym  polecić każdemu kto szuka kołowrotka uniwersalnego, dającego pewność, komfort z użytkowania i powodującego „banana” na twarzy. Moim zdaniem po tak długim sprawdzeniu tego co potrafi może konkurować nawet z kołowrotkami za 1000zł. Dla mnie jest to kołowrotek niezawodny w każdym calu.

Recenzję przygotował Jakub Tatarek.

Komentarze

 1. Soft-baits 16 sierpnia 2017 at 13:55

  Witam,

  Miałem okazję testować ten kołowrotek dragona i powiem szczerzę, że byłem tak samo miło zaskoczony jak Wy. Uwielbiam proste konstrukcje bez niepotrzebnych wodotrysków. W mojej pamięci można znaleźć jeszcze sprzęt z lat 70-tych i 80-tych, stąd te skrzywienie:)

  Kołowrotek lekki, delikatny i przede wszystkim czuły i precyzyjny. Lubię mieć kontrolę nad hamulcem a tu ją miałem. Kołowrotek dla wędkarzy jak i sprzętkarzy. Spinning z tym kołowrotkiem to czysta przyjemność.

  Polecam:)

  Pozdrawiam

 2. Alphabeta 26 października 2017 at 07:49

  Dragon Fishmaker Ti FD to porządny sprzęt i nawet waga 297 gram, która nie należy do najmniejszych jest rekompensowana przez masę zalet. Cena również przystępna. Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>