Okoń na Drop Shota

Drop Shot czyli odgrzewany kotlet?

Opublikowano 23 marca 2017 przez Marcin Ziemba

Ostatnie lata to okres wzmożonej popularności Drop Shota. Metoda, która jest piekielnie skuteczna na okonie, pozwala znakomicie kontrolować pracę przynęty, głębokość jej prowadzenia, daje również możliwość statycznego obławiania konkretnego miejsca, gdy namierzymy w nim ryby.
Czy może dziwić, że coraz więcej osób po nią sięga?
Jeszcze 2- 3 lata temu większość moich znajomych nie słyszała nawet o takim „czymś”, a teraz to absolutny standard.
DSC_0613
Czy wiec oznacza to, że Drop Shot jest rewolucyjnym rozwiązaniem, absolutnie nową metodą pozwalającą nam wreszcie na łowienie pięknych okoni, ale też sandaczy i szczupaków?
No właśnie… nie!
I wcale nie mam tu na myśli tego, że ktoś już tak łowił dziesięć czy piętnaście lat temu.

Wyobraźcie sobie, że w Anglii, już ponad sto lat temu znana była metoda „Drop Minnow Tackle”. Wędkarze używali jej wtedy bardzo często… także do połowu pstrągów.
DSC_0598
Założenia były bardzo podobne, choć oczywiście możliwości sprzętowe były znacznie mniejsze niż dzisiaj, a przynętą była żywa, bądź martwa rybka. Niestety nie jestem w stanie znaleźć żadnej grafiki, która by to pokazywała. Sam jednak łowię czasem na Drop Shot z rosówką zamiast sztucznej przynęty i to świetnie działa.
Dowiedziałem się o tej dawnej metodzie jakiś czas temu oglądając jeden z filmów na kanale YouTube- TAFishing, czyli Totally Awsome Fishing Show.

TAfishing perch

Graham Pullen, który prowadzi ten kanał wraz z synem, to kopalnia wiedzy i często wyciąga takie fajne ciekawostki, ze starych wędkarskich ksiąg.
On twierdzi, że metody odchodzą i powracają wraz z nowymi generacjami, tak co 25 lat.
Przychodzą młodzi, wydaje im się, że odkryli wędkarską Amerykę, a tu ich ojcowie i dziadkowie też to znali, tylko im się już znudziło. Trochę jak z podrywaniem dziewczyn…
Jeśli więc chcecie zrewolucjonizować świat wędkarstwa, może po prostu wystarczy trochę porozmawiać ze starszymi?

Dodaj pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>