Sprawdź nasz kalendarz wędkarski na 2016 rok

Kalendarz wędkarski 2016 – Najlepiej ryba bierze w Wielkanoc

Opublikowano 18 marca 2016 przez Magdalena

Preferujesz rzut monetą, otrzymany prawie na siłę urlop, czy może wierzysz w swoje szczęście lub pecha. Rzeczywiście czasami Twoje wielogodzinne wypady nad wodę kończą się całkowitym brakiem brania. Nawet spławik nie drgnął? Nie zniechęcaj się, ale też nie zostawiaj swoich wyników w wędkarstwie losowi, który raz się do Ciebie uśmiechnie, a za drugim już nie będzie dla Ciebie tak łaskawy. O wiele lepszą metodą celowania w dni, kiedy połowy mogą być udane, będzie kierowanie się kalendarzem wędkarskim.

Łowienie troci na InieZwiększ efektywność, dzięki kalendarzowi

Jeżeli nigdy dotychczas nie miałeś do czynienia z tego typu pomocami, warto wrócić do samego początku i dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest kalendarz brań wędkarskich, a także jak należy z niego korzystać. Kalendarz wędkarski opiera się na podstawie poszczególnych faz Księżyca. Korelację między zwiększonym żerowaniem ryb, a fazami księżyca, należy doszukiwać się już między przypływami, a odpływami, które uzależnione są od przyciągania naszego naturalnego satelity.

Wędkarski kalendarz brań uwzględnia także inne czynniki, niż tylko same fazy Księżyca. Ważna jest również  pora dnia i nocy, w czasie której zamierzasz wybrać się na połowy. Kluczową rolę odgrywa pogoda, na której opiera się wędkarstwo. Kalendarz brań zawiera w sobie  zmieniające się warunki atmosferyczne, wywołujące wśród ryb niepokój, przez co są bardziej podatniejsze na złapanie.Piękne krajobrazy nad rzekąKomplikacja skoków ciśnienia, występowania opadów atmosferycznych, burz, a nawet zmiany kierunku wiatru, ostatecznie przyczyniają się do tego, że w danej chwili ryby są senne, przez co nawet wielogodzinne łowieni nie jest skuteczne, albo w innym momencie są bardziej skore do żerowania, pozwalając się przy tym złapać. Chyba już się przekonałeś o tym, że kalendarz wędkarski 2016, może stać się doskonałą pomocą, znacznie zwiększającą szansę na złowienie wspaniałych okazów, z których na pewno będziesz dumny.

Według kalendarza wędkarskiego
najlepszy ciąg brań wypada na Wielkanoc (25-27 marca):

(Kliknij na obrazek, aby powiększyć)
kalendarz brań, kalendarz wędkarski

A Ty, kiedy wybierasz się na większe ryby ?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *