SavageGear Trend Soft Shell Jacket test i recenzja

Savage Gear Trend Soft Shell Jacket – test i recenzja

Opublikowano 3 stycznia 2018 przez Piotrek Milewski

Kurtka Savage Gear Trend Soft Shell należy do grupy odzieży uniwersalnej, lecz dzięki wielu swoim technicznym parametrom, które spełnia, możemy z całą pewnością używać jej nawet na długie wyprawy wędkarskie w trudnych warunkach. Cechuje go zastosowanie dobrego jakościowo materiału o gramaturze 330g, membrany o wysokiej wodoodporności sięgającej 8.000mm oraz wysokiej oddychalności. Nowoczesny krój zapewni nam pełną swobodę ruchów, dzięki czemu nawet po kilkugodzinnej wędrówce będziemy czuć się w nim komfortowo. Sam krój soft shellu jest na tyle uniwersalny, że możemy bez problemu wcisnąć pod niego bluzę lub umieścić go pod luźniejszą kurtką jako dodatkowa ochrona przed wiatrem i bariera trzymająca ciepło w dni, kiedy temperatura spada mocno poniżej zera. Właściwości termoizolacyjne kurtki stoją na wysokim poziomie, ponieważ odpowiednio reguluje ona temperaturę ciała w cieplejsze dni oraz dobrze izoluje ciepło podczas zimniejszych. Dzięki odpowiedniej grubości materiału mocny wiatr również nie będzie dla nas przeszkodą.

Rzut na detale kurtki SavageGear Trend Soft Shell Jacke

Kurtka posiada kilka ciekawych grafik takich jak nadruki i naklejki, które dodają jej nowoczesnego wyglądu. Loga znajdujące się na prawym barku z tyłu oraz na lewym barku z boku wyszywane są estetycznie i dokładnie białą nicią i zakończone również wyszywanym pomarańczowym logiem Savage. Obok Loga na lewym barku znajduje się przydatna kieszonka na zamek, a każdy suwak kurtki zakończony jest elementem do chwytania, na którym też widnieje mały pomarańczowy znaczek firmy. Na lewej kieszeni u dołu znajdziemy jeszcze jedną mniejszą naklejkę. Na piersi znajduje się poręczna wklejana kieszeń zamykana na zamek. Od środka soft shell wyłożony jest przyjemnym mikro flisem, a rękawy kończa się porządnymi rzepami z gumowymi zakładkami, które pomogą w utrzymaniu ciepła i dopasowaniu do ręki. Dwie dolne kieszenie również zamykane są na zamek.

Porządne suwaki w kurtce SavageGear Trend Soft Shell Jacket

Następnym istotnym elementem ubioru są ściągacze znajdujące się na dole kurtki oraz przy kapturze, które pomogą w odpowiednim zabezpieczeniu się przed wiatrem. Sam kaptur jak i kołnierz też są dobrze dopasowane, a góra zamka głównego zabezpieczona jest patką osłaniającą naszą szyję przed suwakiem.

SavageGear Trend Soft Shell Jacket prezentuje się okazale

Wszystkie z wymienionych funkcji i rozwiązań na pewno przyczynią się do uzyskania dużego komfortu i wygody podczas użytkowania kurtki w terenie. Jej nowoczesny design sprawia również, że możemy ją użytkować na co dzień, a nie tylko na rybach. Po kilku wypadach mogę śmiało stwierdzić, że jest ona warta swoich pieniędzy, ponieważ sprawdziła się w dość trudnych warunkach oraz sprostała moim oczekiwaniom co do tego typu ubrań. Wypady na ryby w technicznej odzieży, która pomoże nam przetrwać niekorzystną aurę bez zmoknięcia i zmarznięcia to czysta przyjemność, a jak wiadomo komfort na rybach może przerodzić się w rewelacyjne wyniki. Co ważne warto jeszcze wspomnieć, że nie ma złej pogody na ryby, a są co najwyżej źle ubrani wędkarze J. Pozdrawiam Wszystkich

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *