Ugięcie wędki dki Dam Steelpower black spin

Test i recenzja wędki Dam Steelpower Black Spin 2,7 m 8-24g

Opublikowano 10 sierpnia 2017 przez admin

W tej recenzji przedstawiam wędkę z najwyższej serii Steelpower Black Spin od niemieckiej firmy Dam . Producent oferuje nam kilka długości począwszy od 2,4m do 3,3m oraz dwa ciężary wyrzutu. Moja wędka posiada długość 2,7 m i wyrzut 8-24 g co sprawia, że jest to wędka uniwersalna pozwalająca łowić na mniejsze i większe przynęty.

Wędkę otrzymujemy w solidnie wykonanym pokrowcu z materiału, który chroni przed uszkodzeniem oraz podczas przewożenia samochodem przez wędkarzy wędek na swoje łowiska. Cała seria wędek Steelpower Black Spin charakteryzuje się tym, że jakość i wykonanie stoi na bardzo wysokim poziomie. Komponenty od firmy Fuji potwierdzają najwyższą jakość zastosowanych elementów. Kij uzbrojony w rękojeść kołowrotka również od firmy Fuji. Uchwyt posiada podwójnie anodyzowane elementy metalowe co w tym połączeniu daje nam pewność i idealne spasowanie. Uchwyt zakręcany od góry co po zamontowaniu kołowrotka daje nam bardzo duży komfort trzymania w dłoni kija.

Detale wędki Dam Steelpower black spin

Przelotki Alconite od Fuji w ramkach typu ‚K’, które zapobiegają plątaniu się plecionki czy też żyłki w około przelotki. Akcja wędki jest szczytowa lecz pod obciążeniem przechodzi w pół parabolę co daje wysoki procent wyholowanych ryb. Łowiąc metodą z opadu część szczytowa bardzo dobrze pokazuje brania. Wędka posiada bardzo duży zapas mocy gdyż to właśnie na nią pobiłem własny rekord szczupaka który teraz wynosi 77 cm i wyciągnięcie tej bestii z wody nie trwało dłużej niż dwie minuty. Podczas holu nie miałem nawet na chwilę myśli że to ryba ma przewagę. Dużym plusem jest oczko do zaczepiania przynęt, gdyż nie musimy nadwyrężać szkieletu przelotek.

 Dam Steelpower black spin 2,7 8-24g

Wędki używam z kołowrotkiem Dragon Fishmaker TI FD1125i który dość dobrze ją wywarza i długie wędkowanie nie sprawia problemu i nie meczy nadgarstka. Waga wędziska to jedyne 169g. Wędka po złożeniu wynosi tylko 140cm oczywiście jest to dwu skład a samo mocowanie na spigocie jest solidne. Rękojeść wykonana z twardej japońskiej pianki EVA, która jest idealna na zimne i chłodne dni, gdyż znakomicie utrzymuje ciepło. Cena ‚Steelpowera’ wynosi 385zł więc jest adekwatna do użytych komponentów w jej budowie i znajdziemy ją oczywiście w ofercie sklepu wędkarskiego PLECIONA.PL. Łowię nią na rzekach oraz niewielkich zbiornikach metodą z opadu oraz na woblery i obrotówki. Używam do niej obciążenia od 5 do 15g plus guma maksymalnie 10-12 cm, woblerów od 5,5 cm i gramaturze 6 gr oraz obrotówek rozmiar 3 i 4 . Podsumowując ‚dziecko’ DAMA mogę szczerze polecić Steelpower Black Spin 2,7m 8-24g ze względu na jej uniwersalność i wygodę w wędkowaniu. Największą wadą jest jej cena lecz jeśli ktoś szuka sprzętu ‚idealnego’ za trochę większe pieniądze to kij jest wart uwagi.
Recenzję przygotował Jakub Tatarek.

Dodaj pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>