Test wędki Savage Gear Bushwhacker XLNT2 228cm 9-32g

Test i recenzja wędki Savage Gear Bushwhacker XLNT2 228cm 9-32g

Opublikowano 31 października 2017 przez admin

Dzisiaj skupimy się na wędce nieprzeciętnej ze względu na jej możliwości i przeznaczenie. Savage Gear Bushwhacker XLNT2 228cm 9-32g od topowego na ten moment producenta sprzętu wędkarskiego Savage Gear. Zakupiłem ją z początkiem września w sklepie internetowym Pleciona.pl.  Głównym przeznaczeniem dla owej wędki miały być sandacze, lecz po kilku wyholowanych dużych szczupakach śmiało mogę stwierdzić, iż jest to bardzo uniwersalna wędka, którą mogę Wam polecić do połowu zarówno sandaczy jak i szczupaków.

Pierwsze wrażenie po otwarciu przesyłki było jak najbardziej pozytywne. Mógłbym rzec, iż jest to moja ‚miłość od pierwszego wejrzenia’. Gdy po raz pierwszy wziąłem wędkę w dłoń sprawiała wrażenie delikatnej, lecz nad wodą pokazała na co ją stać . Jest ona na całej swojej długości zdecydowanie smuklejsza od pozostałych kijów o podobnej mocy. Wizualnie bardzo surowa, lecz z klasą . Portugalski korek dębu w połączeniu z Japońską pianką EVA tworzą idealny duet.

uchwyt i wykończenie wędki Savage Gear Bushwhacker XLNT2

Nieoszlifowany blank wzmocniony jest oplotem, co daje nam niebywałe doznania podczas zarówno delikatnych pstryknięć jak i mocnych strzałów, mających miejsce w czasie brania ryby. Wędka uzbrojona została w rękojeść Japońskiej firmy Fuji o nazwie ‚Fuji Gold Label’,  która pasuje do większości stopek kołowrotków. Rewelacyjnie podtrzymuje ona młynek oraz jest bardzo wygodna dla naszej dłoni . Przelotki użyte do produkcji Bushwhacker XLNT2 spisują się fantastycznie w codziennym użytkowaniu. Wyglądają bardzo skromnie, lecz są piekielnie odporne na różnego rodzaju wygięcia, uderzenia, czy przeciążenia podczas holu ryb. Są to przelotki ‚CC SIN’ wyprodukowane przez firmę Savage Gear.

Przelotki na wędkce Savage Gear Bushwhacker XLNT2

Waga wędki to jedyne 130 gram, co sprawia, że zakładając kołowrotek ważący ok. 280 gram uzyskujemy idealnie wyważony zestaw. Dzięki temu nasz nadgarstek zostanie odciążony, a komfort łowienia ryb wzrośnie. Zatem wędkowanie tym kijem po kilkanaście godzin nie jest problemem, tylko czystą przyjemnością. Zabierając ze sobą nad wodę tak zgrany zestaw odnoszę wrażenie, jakbym trzymał w ręce okoniówkę, w rzeczywistości podążając za rybami znacznie większymi .

Wędka kosztuje około 400zł i zdecydowanie jest warta swojej ceny. Jej właściciel nigdy nie pożałuje wydania takich pieniędzy na kij można by powiedzieć, idealny. Znajdziemy ją w sklepie internetowym PLECIONA.pl oraz w Warszawie, w sklepie stacjonarnym Pleciona Dream World.

Jak już wspomniałem korzystam z niej do sandaczowania oraz szczupaków. Łowię na zbiornikach, gdzie głębokość wody waha się od 1,5m do 5m. Używam do niej gramatur od 8 do 15 gram plus guma około 10-12 cm. Wędka opisana jest 9-32 g i jest to jak najbardziej zgodny zapis, gdyż najlepiej zachowuje się przy wadze przynęty od 15 do 30 gram. Wędka jest bardzo szybka ale pod obciążeniem wygina się w idealną parabolę, dzięki czemu hol ryb jest emocjonujący i bezpieczny.

Ugięcie wędki Savage Gear Bushwhacker XLNT2

Podsumowując, dziecko Savage Gear jest jedną z lepszych, jeśli nie najlepszą wędką służąca do połowu sandaczy i szczupaków w tym przedziale cenowym. Polecam gorąco wszystkim! Jestem pewien, że niejednokrotnie wywoła na Waszych twarzach uśmiech.

Recenzję przygotował Jakub Tatarek.

Dodaj pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>