Wędki na pstrąga godne polecenia

Wędki na pstrąga godne polecenia

Opublikowano 2 stycznia 2018 przez Jan Stasiak

Sezon na pstrągi powoli się zbliża, więc postanowiłem zaprezentować Wam kilka wędek stworzonych do ich połowu. W Polsce występują 3 gatunki pstrągów:

– pstrąg potokowy Salmo trutta morpha fario

– pstrąg tęczowy Oncorhynchus mykiss

– pstrąg źródlany Salvelinus fontinalis

Najbardziej pożądanym przez wędkarzy jest nasz rodzimy „potokowiec”. W zależności od wielkości rzeki i stopnia dostępności do niej możemy wybrać wędkę dłuższą lub krótszą, jednak ciężar wyrzutowy takich wędek będzie zbliżony w zależności od przynęt jakie zastosujemy. A mogą nimi być: obrotówki, małe wahadełka, woblery, różnego rodzaju gumy oraz jigi.

Wędki na pstrąga do 250zł:

DAM Impressa UL 1,95m 5-10g – dobra, a zarazem tania propozycja od DAMa. Rękojeść wykonana z korka i pianki EVA, przelotki SIC umocowane na podwójnych omotkach. Jest to wklejanka idealna do niewielkich obrotówek, jigów oraz małych gumek. Wędka polecana dla osób początkujących.

 
R.T. Tyran NX-Series Tele 210 5-20g – wędka występująca wwersji teleskopowej oraz w wersji Tavel (3 częściowa). Lekka i zajmująca mało miejsca wędka za niecałe 200zł. Wędka z pełną szczytówka uzbrojona w przelotki SIC i w dzieloną rękojeść z EVA ze wstawkami z korkogumy.

 
Savage Gear MPP2 221cm Spin 3-10g 2cz – wędka Savage Gear z nowej serii MPP2. Zbudowana na blanku z wysoko modułowego włókna węglowego, uzbrojona w przelotki CCS SiN, uchwyt kołowrotka Savage Gear Gold Label DPS R/S i rękojeść z twardej pianki EVA. Świetny stosunek cena – jakość.

 
Daiwa Exceler 2,10m 10-20g – ciekawa propozycja od Daiwy za nieduże pieniądze. Kij o akcji szczytowej wykonany na blanku z włókna węglowego High Modulus, uzbrojony w jednostopkowe przelotki, uchwyt kołowrotka Fuji i rękojeść z korka. Idealna wędka do łowienia w małych zakrzaczonych rzeczkach na obrotówki, woblery i gumy.

Wędki na pstrąga do 500zł:

Savage Gear LRF CCS 226cm 5-12g 2cz – bardzo lekka i w miarę szybka wędka od Savage’a. Wklejanka zbudowana na blanku Toray, uzbrojona w przelotki CCS SiN, Uchwyt kołowrotka SG Gold Label R/S i w dzieloną rękojeść z pianki EVA.

 
Savage Gear Parabellum CC 9’2″ 279cm 3-16g 2cz – kolejna świetna propozycja od Savage’a. W tym ciężarze wyrzutowym najlepsza propozycja na pstrągi, gdyż możemy zastosować szeroką gamę przynęt, które poślemy na znaczną odległość. Blank z wysoko modułowego włókna węglowego uzbrojony w przelotki Coil Control, uchwyt kołowrotka SG Gold Label DPS R/S oraz rękojeść z korka klasy AAA pozwolą nam na walkę z każdym pstrągiem!

 
Wędka Daiwa Powermesh Spinn 1.85m 3-10g – rewelacyjny jednoskład od Daiwy, który obsłuży nam większość niedużych przynęt. Stosunkowo sztywna wędka zbudowana z kompozytu węglowego HVF, uzbrojona w przelotki FUJI Alconite, ergonomiczny uchwyt kołowrotka Daiwa i wykończona rękojeścią z EVA. Wędka polecana dla osób zaawansowanych do łowienia w niewielkich rzekach i strumieniach.

Wędki na pstrąga od 500zł w górę:

Savage Gear Custom Coastal Spin 274cm 2-12g – rewelacyjna wędka z wyższej półki od Savage’a. Zbudowana na lekkim blanku Toray, uzbrojona w wysokiej klasy przelotki CC SiN oraz uchwyt kołowrotka Fuji Gold Label. Wykończona została uchwytem z korka klasy AAAA. Wędka polecana na większe rzeki, gdzie musimy precyzyjnie podać przynętę daleko od brzegu.

 
Molix Skirmjan Trout Hunter 244cm Spinn 2-10g  – świetna wędka od Molixa zaprojektowana do łowienia pstrągów. Wędka o akcji extra-fast o długości 244cm i ciężarze wyrzutowym 2-10g, która sprawdzi się zarówno na małych jak i dużych rzeczkach.

Na rynku mamy mnóstwo wędek spełniających kryteria wędki pstrągowej, jednak mam nadzieję, że ten artykuł przybliżył Wam wybór wędki na pstrąga. W razie dodatkowych pytań piszcie, dzwońcie i wpadajcie do nas!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *