wędki na trocie godne polecenia

Wędki na trocie godne polecenia

Opublikowano 3 stycznia 2018 przez Jan Stasiak

Sezon trociowy rozpoczynamy już 1 stycznia! Wielu zapaleńców leci nad wodę już w Nowy Rok
z nadzieją na otwarcie sezonu okazałą trocią. Salmo trutta m. trutta jest ciekawą rybą, gdyż większość swojego życia spędza w morzu, a do rozmnażania przystępuje w wodach słodkich – takie dwuśrodowiskowe zwierzęta wodne nazywamy gatunkami anadromicznymi. Przez pierwsze 3 miesiące sezonu łowimy głównie kelty, czyli ryby, które przeżyły tarło i spływają do morza. Są to ryby wychudzone i z reguły pokaleczone po wykańczającym tarle. Wraz z upływem czasu coraz częściej będą nam się trafiały srebrniaki – nazywamy tak dojrzałe płciowo trocie, które wchodzą do rzek na tarło. Ciąg tarłowy rozpoczyna się w marcu i trwa aż do września.

Typowymi przynętami, których używamy do połowu tej szlachetnej ryby są: woblery, wahadłówki oraz obrotówki. Nierzadko będziemy łowili w silnym nurcie oraz używali ciężkich przynęt do obłowienia głębszych dołków i właśnie dlatego potrzebny nam będzie długi i mocny kij. W poniższym tekście zaprezentuję wam wędki na trocie, które spełniają te kryteria.

Wędki na troć do 200zł:

Wędka Mikado Tsubame HH Spin 270cm 20-70g – budżetowa wędka dla osób początkujących. Uzbrojona w duże, mocne przelotki oraz rękojeść
z pełnego korka. Kij o akcji szczytowej.

Wędka Ron Thompson R.T. Shoot Out 300cm 15-45g 2cz. – 3-metrowy kij od R.T. z serii Shoot Out. Blank 24T od Korean Carbon uzbrojony w system przelotek American Tackle AirWave Micro, uchwyt kołowrotka DPS oraz dzieloną rękojeść z twardej, japońskiej pianki EVA.

Wędka Mikado Apsara Hellish H+ Spin 300cm 20-70g – bardzo mocna wędka do połowu dużych ryb – idealnie nada się na trotki. Blank zbudowany z wysoko modułowego grafitu zapewni wysoką moc i trwałość. Rękojeść wykonana z korka.

Wędki na troć do 500zł:

Wędka Dragon Millenium SP SilverHunter 3.05 14-42g– nowa odsłona wędki z popularnej serii Millenium. 3,05m i c.w. 14-42g spokojnie obsłuży większość trociowych przynęt. Kij o szybkiej akcji.

Wędka Daiwa Lexa Travel Spin 2.70m 30-60g – wędka typu “travel” (4 częściowa) o długości 2,70m Idealna dla osób, dla których długość transportowa ma duże znaczenie – jest to jedynie 75cm. Charakteryzuje się świetnym wyważeniem i szybką akcją szczytową. Wykończona wysokiej klasy korkową rękojeścią.

Wędka Daiwa Prorex 2.70 30-70g

Kolejna propozycja od Daiwy, tym razem z serii Prorex. Blank wykonany z kompozytu węglowego HVF, który doskonale ładuje się przy zamachu umożliwiając dalekie rzuty. Wędka została uzbrojona w przelotki Titanium Oxyd, uchwyt kołowrotka Fuji i w wysokiej jakości rękojeść z korka i EVA. Świetny stosunek ceny do jakości.

Wędki na troć od 500zł w górę:

Wędka Daiwa Prorex XR 2.70m 30-70g – kij zbudowany na sztywnym i dynamicznym blanku z włókna węglowego HVF. Dzięki temu wędka waży jedynie 175g i umożliwi wielogodzinne komfortowe łowienie. Wędka została uzbrojona w przelotki Fuji K-Alconite, uchwyt kołowrotka Fuji TVS i w wysokiej jakości rękojeść z Hard-EVA.

Wędka Daiwa Prorex XR 3.00m 14-56g – kolejna propozycja od Daiwy. Tym razem kij 3 metrowy o ciężarze wyrzutowym 14-56g. Wędka została uzbrojona w przelotki Fuji K-Alconite, uchwyt kołowrotka Fuji TVS i w wysokiej jakości rękojeść z Hard-EVA.

Savage Gear Browser 305cm 12-40g 2cz – nowość od Savage’a! Browser to kij o bardzo dużej mocy, wytrzymałości, a zarazem czułości. Blank z japońskich mat firmy Toray uzbrojony w przelotki CCS RSol, uchwyt kołowrotka SG Duo Lock R/S i korkową rękojeść.

Na rynku możemy znaleźć wiele wędek spełniających warunki wędki na trocie. Mam nadzieję, że ten krótki przegląd pozwoli Wam wybrać waszą wymarzoną wędkę!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *